Χάθηκε ο τελικός των Πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ - Τιμητική δεύτερη θέση για την Ομόνοια Ψευδά

Δεν είχαν τύχη και καθαρό μυαλό οι Πρωταθλητές της ΕΠΕΛ
  • Ο τελικός των Πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ ξεκίνησε καλά χθες για την Ομόνοια Ψευδά που σκόραρε σχετικά νωρίς με τον αρχηγό του Γιάννη Κατσιάρη με πέναλτι, αλλά δεν έληξε με τον ίδιο τρόπο.
  • Οι Πρωταθλητές της ΕΠΕΛ υπέκυψαν στην παράταση με 3-1, αφού το πρώτο ημίχρονο και η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε με 1-1.
  • Η Ομόνοια είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη τη διάρκεια των 90 λεπτών, είχε την κατοχή της μπάλας ενώ έχασε κλασικές ευκαιρίες, ειδικά στο Β’ ημίχρονο να βρεθεί ξανά μπροστά.
  • Οι τετρακόσιοι περίπου φίλοι και οπαδοί των Πρωταθλητών που βρέθηκαν στο Κοινοτικό της Παρεκλησιάς, είδαν την ομάδα τους να πέφτει στην ουσία στην παγίδα του «Κούλα» Κολοσσίου που κράτησε δυνάμεις με τον αργό ρυθμό που προσπάθησε να δώσει στον αγώνα, για να έρθει στην παράταση να τελειώσει την υπόθεση τίτλος με ένα γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης και ένα στην αρχή του δεύτερου.
  • Έλειπε σίγουρα το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια ενώ ήταν εμφανής η ασυνεννοησία των επιθετικών σε φάσεις που μύριζαν γκολ.
  • Παρά την απογοήτευση, η παρουσία των Πρωταθλητών της ΕΠΕΛ στον τελικό του Πρωταθλήματος Πρωταθλητριών της ΣΤΟΚ αποτελεί σίγουρα μια απόδειξη της δυναμικότητας τόσο της Ομόνοιας Ψευδά, όσο και γενικότερα του Πρωταθλήματος της Ομοσπονδίας μας.
  • Το ΔΣ εκφράζει τα θερμά του συγχαρητήρια και τις ευχαριστίες του προς τη Διοίκηση, τους ποδοσφαιριστές και τους φίλους της Ομόνοιας Ψευδάς για την άκρως τιμητική δεύτερη θέση.
  • Επόμενοι αγώνες για τις ομάδες της ΕΠΕΛ θα αφορούν πλέον το Πρωτάθλημα ένταξης στον ΚΟΠ όπου θα συμμετέχουν Ομόνοια Ψευδά και Κόρνος FC.